Начало Спорт Футбол „Академик“ и „Павликени“ 2:2 в последния мач

„Академик“ и „Павликени“ 2:2 в последния мач

1295

С равенство 2:2 завърши мачът между „Академик“ и „Павликени“, който бе отложен заради злощастната катастрофа край Горна Студена, довела до смъртта на четирима футболисти. Двубоят се изигра в Свищов след края на есенния полусезон.

Домакините поведоха, след като Сонер Хюсеин изведе Лилян Маринов срещу Венци Димитров за 1:0. Вратарят на гостите спаси удари на Пламен Илиев и Лилян Маринов, а за гостите на два пъти Стефан Гинчев пропусна, а Иван Христов парира изстрела на Цецо Додуров. Все пак Кристиян Райчев посрещна отбита топка и с плътен шут вкара за 1:1. Бившият нападател на „студентите“ Стефан Гинчев направи пълен обрат, като се разписа от пряк свободен удар от почти 30 метра. Крайното 2:2 оформи пак Кристиян Иванов в 88-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер.

„Доволен съм от представянето на нашите футболисти. Преди почивката можехме да поведем с 2-3 гола разлика, ако бяхме реализирали положенията си. Важното е обаче, че момчетата се раздават в пълна степен“, коментира треньорът на „студентите“ Евгени Маринов. „Смятам, че имахме повече голови положения и в крайна сметка изпуснахме победата“, бе мнението на Димитър Тодоров – наставник на павликенчани.