Начало Спорт Футбол „Вихър“ с шеста победа, ОФК „Павликени“ завърши с девет футболисти

„Вихър“ с шеста победа, ОФК „Павликени“ завърши с девет футболисти

1025

Вихър победи в Славяново едноименния тим на град Павликени с 3:1. Двубоят е от десетия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига.

Освен четирите гола, имаше три дузпи, а гостите завършиха мача с девет футболисти.

Първото полувреме приключи 0:0. Домакините натискаха, но Младен Младенов, Любомир Борисов и два пъти Константин Генков пропиляха отлични възможности да открият резултата. Това се случи десетина минути след почивката, когато Генков вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противник. Ситуацията се повтори в 65-ата минута, но пред отсрещната врата и Цветомир Додуров изравни от бялата точка. Натискът на славяновския състав продължи, като Йоан Петков и Евгени Систов не изиграха правилно голови ситуации. В 70-ата минута Систов се устреми към вратата и Ивайло Маринов го повали. Реферът му вдигна червен картон и посочи дузпа, която Генков реализира. Последваха пропуски на Генков, Систов и Младенов. В 80-ата минута Генков бе фаулиран от Ивайло Велчев, който получи втори жълт и червен картон. Малко преди края Петков бе изведен на добра позиция и направи 3:1.