Начало Спорт Футбол Кариана се измъчи с Павликени, но би с 2:1

Кариана се измъчи с Павликени, но би с 2:1

1305

Кариана се измъчи, но в крайна сметка победи с 2:1 гостуващия на стадиона в село Ерден отбор на Павликени.

Домакините хвърлиха доста сили и нерви и направиха куп пропуски пред вратата на своя съперник. Евгени Игнатов-Бамзе бе най-близо до откриването на резултата 9-та мин., но вратарят Генчо Стефанов се намеси авторитетно и изби силния му удар. Противно на логиката гостите първи вкараха гол. Това стана в 23-та мин., когато от лошо върната към вратаря Павел Станев топка се възползва Димитър Димитров. Малко след това Ангел Русев уцели гредата. Същото направи и Цветомир Додуров от Павликени в 36-та мин. Четири минути по-късно Боби Боянов засече центриране на Игнатов и изравни. След почивката карианци натикаха гостите в собствената им половина, но Георги Илиев и Николай Николов изтърваха от изгодни позиции. Трите точки за домакините донесе Николай Дичев в 81-та мин. Йордан Тодоров-Паро центрира от фаул, вратарят Стефанов изпусна топката и Дичев я изпрати в мрежата за радост на петдесетината зрители по трибуните.

Кариана: Павел Станев, Георги Илиев, Николай Николов, Николай Дичев, Цветко Иванов, Деян Иванов (28-Боби Боянов), Йордан Тодоров, Георги Цеков (51-Цветелин Анжелов), Евгени Игнатов-кап., Борис Петков, Ангел Русев

Павликени: Генчо Стефанов, Денчо Шапкалиев, Светлин Васиев, Цветомир Додуров, Красен Славчев, Юлиян Игнатов, Калоян Калчев (88-Белослав Чешмеджиев), Йордан Йорданов, Борислав Иванов, Димитър Димитров (61-Каляон Киров), Димитър Кушев.

Главен съдия: Даниел Иванов.

Помощници: Николай Недков, Владимир Палански.