Начало Спорт Футбол ОФК „Павликени“ надигра с 2:0 „Академик“ (Свищов)

ОФК „Павликени“ надигра с 2:0 „Академик“ (Свищов)

1491

Заслужена победа взеха футболистите на ОФК „Павликени“ срещу третия в класирането „Академик“ (Свищов). В областното дерби, играно на стадиона в Лесичери, домакините се раздадоха максимално, докато „студентите“ разчитаха да спечелят, без да влагат достатъчно усилия.

Свищовлии владееха повече топката и опитваха атаки, но те доведоха само до разбърквания или неточни завършващи удари. Играчите на Петков пък отговаряха с контри, при една от които Кушев напредна отдясно и намери Стефан Иванов на точката на дузпата, но той би в аут.

И през втората част картината не се промени.

Така дойде 79-ата минута, в която трима защитници от Свищов загубиха топката и Савов откри резултата – 1:0. Гостите скъчиха да изравняват, но само след две минути получиха нов гол. Отново Савов проби по фланга и центъра към Димитър Кушев, който на задна греда подложи крак и прати топката в мрежата за 2:0.

ОФКПавликени”: Киров (46 Стефанов), Шипкалиев, Илиев, Иванов (60 Савов), Цонев, Додуров, Чирпанов, Димитров, Николаев (75 Калчев), Кушев.

Академик”: Пантев, Ганев, Бл. Ангелов, Дечев, Ив. Тодоров, Пл. Ангелов, Т. Тодоров (82 Димитров), Каравелов, Петров, Тафраджийски (71 Русев), Чанов.