Начало Спорт Шахмат Шахматен турнир „Маринополци“ ще се проведе в Павликени

Шахматен турнир „Маринополци“ ще се проведе в Павликени

1343

Шахматен турнир „Маринополци“ ще се проведе в събота, 27 август, 2016, в Павликени. Организатори на турнира са Община Павликени и шахматен клуб „Асеневци“ – Велико Търново.

Шахматен турнир „Маринополци“ е за състезатели с международен рейтинг по класически (стандартен) шахмат под 2300. Състезанията ще се проведат по швейцарската система в 7 кръга.

За победителя в генералното класиране Община Павликени е осигурила награда в размер на 250 лева и купа „Маринополци“. Парични награди ще бъдат връчени на първите осем състезатели в генералното класиране, както и за четиримата най-добри шахматисти с рейтинг до 2000.

Най-добре представилият се шахматист от Павликени, както и най-добре представилият се ветеран над 60 г. също ще получат награди. Специални награди за деца – момчета и момичета – до 10 г., до 12 г. и до 14 г. са предвидили организаторите.

Шахматният турнир „Маринополци“ е под патронажа на кмета на Община Павликени инж. Емануил Манолов.