Начало Спорт Шахмат Шахматният турнир „Маринополци“ възроди традицията в Павликени

Шахматният турнир „Маринополци“ възроди традицията в Павликени

2309

На 27 август 2016 г. за първи път от 16 години насам се проведе голям шахматен турнир в Павликени. Организатор на състезанието беше ШК „Асеневци” – Велико Търново, в лицето на Цвета Галунова и Даян Нинов, с любезното съдействие на кмета на Община Павликени инж. Емануил Манолов, екип от общинската администрация и датския любител на шахмата Герт Соренсен.

В надпреварата за купа „Маринополци” се включиха 86 участници от България, Румъния, Македония и Дания. Наградният фонд на турнира бе над 1,000 лева, а на децата бяха раздадени купи, медали, грамоти и предметни награди. Наградите връчи лично кметът на Община Павликени инж. Емануил Манолов.

Победител в турнира стана пазарджишкия майстор на спорта Красимир Бранков с 6 от 7 възможни точки. След него се наредиха международният майстор Валентин Панбукчиян от Стара Загора и гостът от Македония Александър Кралевски. Почетната шестица допълниха Минко Шишков, Тодор Галунов и Владимир Кръстев. От Община Павликени най-добре се представи Кирил Цонев, а при сеньорите наградата взе Пламен Ройдов от Пловдив.

Купи, медали, грамоти и предметни награди бяха раздадени в различните възрастови групи при децата до 8, 10, 12 и 14 г. Победител при 8 – годишните стана Божидар Тилев от Раднево. До 10 г. първи е Данислав Гаджев от София. До 12 г. надпреварата спечели Мартин Малинов от Пловдив, а до 14 г. триумфира Стилян Нановски от Плевен. При момчетата от школата  ШК „Асеневци” най-добре се представи Атанас Атанасов, а при девойките – Вероника Стефанова.