Начало Спорт 5 отбора на СОУ “Бачо Киро“ – областни шампиони от Ученическите игри

5 отбора на СОУ “Бачо Киро“ – областни шампиони от Ученическите игри

1722

Успешно приключиха ученическите игри за спортистите на СОУ „Бачо Киро“ – гр. Павликени.

Три отбора по волейбол – момичета (V-VII клас); момчета (V-VII клас) и юноши (XI-XII клас) – след успехи във финалните срещи завоюваха титлите областни шампиони. Момчетата (V-VII клас) изиграха оспорван финал с волейболистите на СОУ „Цветан Радославов“ гр. Свищов, а момичетата (V-VII клас) спориха на финала с волейболистките от СОУ „Емилиян Станев“ гр. Велико Търново. Юношите (XI-XII клас)  надделяха над отличния отбор на Старопрестолна гимназия по икономика – гр. Велико Търново.

Първо място зае и хандбалният отбор на девойките (VIII-X клас) на СОУ „Бачо Киро“, победили във финалната среща с 16:14 хандбалистките от СОУ „Емилиян Станев“ гр. Велико Търново.

Отлично играха и футболистите (VIII-X клас) на СОУ „Бачо Киро“, победили във финалната среща учениците от ДТГ „Димитър Хадживасилев“ гр. Свищов. След 1:1 в редовното време, последва  изпълнение на дузпи и 5:4 за нашите момчета.

Много добри изяви имаха и футболният отбор (XI-XII клас) и волейболният отбор на девойки (XI-XII клас), завършили на призовото второ място в областните състезания.

Пожелаваме успех на победителите в зоналните първенства от Ученически игри 2016, заявиха Никола Николов и Карол Каролов – ст. учители по ФВС.