50 броя предпазни шлемове дари Русенският университет „Ангел Кънчев“ на Община Павликени. Жестът е направен със съдействието на ректора чл.-кор. проф. дтн. Христо Белоев, който е Почетен гражданин на Павликени.
Шлемовете са 3D принтирани в базата на РУ, а за изпълнението на дейностите по безвъзмездното им изработване и предоставяне са ангажирани предподаватели от Катедра „Телекомуникации“, Катедра „Инженерен дизайн“ и служители от техническия персонал на университета.
15 броя от шлемовете са предоставени на МБАЛ – Павликени, 15 броя – на Центъра за спешна медицинска помощ, който обслужва общините Павликени и Сухиндол. Шлемове са предоставени и на служителите на Домашния социален патронаж и на други общински служители, ангажирани с мерките за превенция.