Начало Спорт Футбол В регионалното дерби “Павликени” победи свищовския “Академик”

В регионалното дерби “Павликени” победи свищовския “Академик”

131

Петата си победа от шест пролетни кръга записа в неделя павликенският тим. Възпитаниците на Димитър Тодоров спечелиха с 2:0 регионалното дерби с “Академик”. Гостите от Свищов обаче не се дадоха лесно и имаха своите шансове за усложняване задачата на домакините.

Още при първата акция на “студентите” Сонер Хюсеин остана очи в очи с Венци Димитров, но вратарят спечели двубоя. В 27-мата минута Стефан Гинчев вкара в мрежата на бившия си отбор от непосредствена близост. Нападателят получи топката почти от аутлинията, след самостоятелен пробив и асистенция от Йордан Петев. Малко по-късно Петев пропиля шанс за второ попадение, като отблизо с глава не намери целта.

Второто полувреме тръгна с нов пропуск на гостите и добра изява на Венци Димитров на вратата на павликенчани. След час игра Милен Петров фаулира Кристиян Райчев в наказателното поле на “Академик” и реферът Михаел Петров отсъди дузпа. Нарушението донесе на Петров втори жълт и съответно червен картон. Райчев бе точен от бялата точка за 2:0 и успокои мача. До края Ингилизов можеше да отбележи трети гол, а свищовският страж спаси и опасен удар на Гинчев. Така резултатът остана непроменен и отборът на “Павликени” се поздрави с победата.