Начало Спорт Футбол „Академик“ и ОФК „Павликени“ оглавиха първенството

„Академик“ и ОФК „Павликени“ оглавиха първенството

688

Двата отбора от Великотърновска област оглавиха класирането в Трета лига Северозападна група още след първия кръг. Това стана факт, след като те постигнаха най-убедителните победи на старта.

Свищовлии удариха у дома „Ком“ (Берковица) с 5:0. Кристиян Иванов откри резултата в 20-ата минута, а малко след това Милен Петров удвои. Геолги Горанов вкара за 3:0 в 57-ата минута и този резултат се запази до 90-ата минута, но  Ивайло Илиев направи 4:0, а в добавеното време Георги Йорданов наниза и пети гол.

Чудесна победа постигна и обновеният тим на ОФК „Павликени“, който срази с 5:1 „Бдин“ (Видин). Играчите на Димитър Тодоров взеха аванс от три гола още до почивката, а след нея добавиха още два срещу почетен гол на видинчани.