Начало Спорт Футбол ОФК “Павликени” разби с 2:5 “Академик” в Свищов

ОФК “Павликени” разби с 2:5 “Академик” в Свищов

644

С убедителна победа 5:2 за павликенчани завърши контролата в Свищов срещу местния “Академик”. Още първите десет минути на регионалното дерби поднесоха на зрителите четири гола.

При първата си атака домакините откриха резултата – дълга топка намери Георги Горанов, който от движение я копна над вратаря на павликенчани Венци Димитров за 1:0. Техният отговор бе светкавичен – веднага след центъра гостите стигнаха до ъглов удар, след чието изпълнение Красен Савчев изравни. В 3-та минута свищовлии отново дръпнаха, като точен бе Кристиян Иванов, но в 10-ата Красен Трифонов с диагонален удар направи 2:2, след като бе изведен на добра позиция.

Павликенчани направиха пълен обрат в 32-та минута, когато Красен Трифонов намери точно Джихат Кямил, който овладя топката, завъртя се и стреля за 2:3. След почивката мачът продължи да е двуостър, но вкарваха само гостите. Стефан Гинчев засече остро подаване на Красен Трифонов и опъна мрежата на “Академик” за 2:4, а крайното 2:5 бе дело на Никола Какамъков с хубав далечен удар.