Начало Спорт „Бдин“ Видин победи само с 2:0 ОФК „Павликени“ след многобройни пропуски

„Бдин“ Видин победи само с 2:0 ОФК „Павликени“ след многобройни пропуски

322

„Бдин“ Видин напълно заслужено победи с 2:0 „Павликени“ в среща от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Многобройни пропуски лишиха домакините от по-разгромна победа, а гостите не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на „бдинци“, въпреки че на моменти показаха майсторство и хъс за победа.

След равностойни начални минути, видинчани постепенно овладяха инициативата и не позволиха на съперника да помисли за нещо повече от почетна загуба.

Първото попадение падна в 15-ата минута и бе дело на дефанзивни футболисти. Мартин Николов центрира в наказателното поле на Ивайло Иванов, който върна топката към точката за изпълнение на дузпа и Янек Кирилов с глава матира вратаря на оФК „Павликени“ за 1:0. Последваха пропуски на Александър Веселинов, Деян Захариев, Калоян Цветков, влезлите през второто полувреме братя Валдемар и Брайан Стоянови, които се завърнаха в „Бдин“ със силна игра. Станислав Жеков също на няколко пъти бе близо до гола, веднъж нацели и напречната греда, но в този мач мерникът му изневери. В 68-ата минута Валдемар Стоянов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и узакони превъзходството на „Бдин“ в този мач за крайното 2:0.

„Мисля, че от началото на полусезона това е най-добрият ни мач. Играхме доста агресивно, пресирахме отбора дълбоко в тяхната половина, създадохме доста чисти голови положения, заслужено победихме, жалкото е, че пак пропиляхме 7-8 чисти положения. Тепърва се сработва отборът, работим на тренировките. Малко повече самочувствие им трябва на момчетата, трябва да си повярват. Виждате, че отборът е добър и може много повече“, коментира след срещата старши-треньорът на „Бдин“ Александър Петров.

В този мач за „Бдин“ Видин играха: 97. Павел Станев; 3. Людмил Иванов (22. Николай Боянов); 5. Ивайло Иванов; 6. Янек Кирилов; 7. Александър Веселинов (21. Валдемар Стоянов); 10. Калоян Цветков (к); 11. Мартин Николов (24. Брайан Стоянов); 16. Деян Захариев; 18. Стойчо Стойков; 20. Станислав Жеков (15. Кристиян Йошов); 23. Ангел Цолов

ОФК „Павликени“: 1. Венцислав Димитров; 3. Георги Христов; 4. Хюсеин Вейсов; 5. Йордан Йорданов (19. Пламен Илиев); 8. Даниел Йорданов; 11. Красен Трифонов (к); 17. Ивайло Маринов; 22. Тодор Чирпанов; 23. Калоян Калчев (20. Димитър Динев); 25. Димо Атанасов; 77. Мартин Пенев (18. Тихомир Маринов)

В следващия кръг „Бдин“ гостува на „Академик“ Свищов. Видинчани са на 3-о място във временното класиране с 40 точки, на 8 точки зад лидера „Спартак“ Плевен.