Начало Спорт „Бдин“ допусна загуба в последния есенен кръг, но ще зимува на първо...

„Бдин“ допусна загуба в последния есенен кръг, но ще зимува на първо място

266

„Бдин“ Видин загуби последната си среща от есенния полусезон на Северозападната Трета лига, но ще зимува на първо място в класирането. Бдинци отстъпиха с минималното 0:1 гостуването си на ОФК „Павликени“.

Двата отбора направиха здрава мъжка битка през 90-те минути, изпълнена с интересни моменти. Гостите започнаха по-агресивно срещата и до средата на полувремето имаха превес, но без да стигнат до чисто голово положение. Футболистите от крайдунавския град отправиха два-три далечни удара, а при контраатака нацелиха и греда чрез де Соуса. След това селекцията на Мартин Кръстев на свой ред овладя инициативата. Така се стигна до 85-ата минута, когато Стефан Гинчев навърза трима видински футболисти и спечели корнер. След изпълнението му последва удар, стражът на “Бдин” се намеси, но Даниел Йорданов отблизо насочи топката в мрежата и се разписа за победното 1:0.

Това бе едва втората загуба на видинчани в първенството, които досега имаха 13 победи от 14 мача. ОФК „Павликени“ пък ще зимува пети в класирането с актив от 29 точки.