Начало Спорт Футбол ОФК „Павликени“ бие с два гола на Димитър Кушев

ОФК „Павликени“ бие с два гола на Димитър Кушев

1294

ОФК „Павликени” надигра „Вихър” (Славяново) с 2:0. С два гола на Димитръ Кушев павликенчани записаха поредна победа през пролетта.

Таранът можеше да открие резултата още в 2-ата минута, когато с глава стреля опасно, но над вратата на гостите от Славяново. Последваха сравнително равностойни минути да края на полувремето почти без голови възможности пред двете врати.

Втората част тръгна с натиск на павликенчни и контри на „Вихър“ и мачът стана двуостър. Пресата на домакините, която се засили след направените от старши треньорът Петков смени, даде резултат. Първо Йордан Йорданов нацели греда, а в 70-ата минута Светлин Стоянов отне топката в средата на терена и намери Тодор Чирпанов. Последва пас към Кушев, който останал сам, не сбърка 1:0.

Добра изява на вратата на домакините имаше Генчо Стефанов, отразил опасен удар. Пет минути преди края контра на павликенчани бе завършена с центриране на Чешмеджиев към Кушев, който с глава отказа гостите- 2:0.