Начало Спорт ОФК “Павликени” надви “Ювентус” (Малчика)

ОФК “Павликени” надви “Ювентус” (Малчика)

425

Павликенчани надвиха с 5:1 като гости аутсайдера “Ювентус” (Малчика). Още в началото Тодор Чирпанов и два пъти Стефан Гинчев пращаха топката в мрежата, но реферът Никола Петров не зачете головете. Последва искане от ОФК “Павликени” на дузпа за нарушение срещу капитана Йордан Йорданов.

Играчите на Мартин Кръстев поведоха с гол на Мартин Ширтев в 35-ата минута след подаване на Йорданов. В 41-та Стефан Гинчев удвои с удар от границата на пеналта. Още след центъра домакините върнаха едно попадение чрез Иван Йолов за 1:2.

След почивката гостите се отпуснаха и Велислав Иванов едва не удвои. Постепенно обаче “Ювентус” отпадна физически. В 70-та минута Георги Христов се разписа за 1:3 с глава след центриране от корнер. Малко след това Пламен Илиев беше най-съобразителен при продължително разбъркване и изпрати топката в мрежата зад Иван Николов. Накрая Габриел Ганчев се устреми по левия фланг и търкулна топката покрай вратаря за окончателното 1:5. ОФК “Павликени” е пети с 15 точки, само на две от втория “Спартак” (Плевен).

ОФК “Павликени”: Иван Христов, Атанас Фиданин, Тихомир Маринов, Ивайло Маринов, Георги Христов, Хюсеин Вейсов, Калоян Калчев, Йордан Йорданов, Тодор Чирпанов, Мартин Ширтев, Стефан Гинчев.