Начало Спорт Футбол ОФК “Павликени” поднови срещите, почете паметта на загиналите играчи

ОФК “Павликени” поднови срещите, почете паметта на загиналите играчи

1859

ОФК “Павликени” поднови участието си в първенството след тежката катастрофа, която отне преди дни живота на четирима основни играчи на тима – Димитър Кушев, Генчо Стефанов, Георги Вълчев и Ивелин Атанасов. Тимът прие у дома “Янтра” (Габрово) и отстъпи с гол в добавеното време на мача с 1:2.

Паметта на четиримата загинали бе почетена преди началото на двубоя. Дикторът прочете съболезнователен адрес от председателя на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Бончо Генчев, който също бе на стадион “Ганчо Панов”. От Фенклуб “Етър” пък поставиха транспарант на който пишеше “Скръбта ни е голяма, почивайте в мир!!!”.

Домакините, които не сa привличали нови играчи след трагедията, не успяха да компенсират липсата им в двубоя с габровци. До почивката голове не паднаха, като и създадените опасности бяха малко. През втората част габровци първи стигнаха до попадение. В 50-ата минута добро разиграване в лявата зона на атаката между Християн Василев и Пламен Кожухаров доведе до извеждане на последния между централните бранители на ОФК “Павликени” и той даде аванс на габровския тим – 0:1. В средата на полувремето павликенчани стигнаха до изравнително попадение чрез Никола Какамъков. После Александър Узунов отправи хубав удар, но топката мина край габровската врата. И когато двубоят отиваше към равенство, във втората минута на добавеното време се стигна до ъглов удар и след центрирането Тодор Чирпанов изпрати в мрежата на домакините за 1:2.