Начало Спорт Светлин Стоянов донесе победата на ОФК „Павликени”

Светлин Стоянов донесе победата на ОФК „Павликени”

1137

ОФК „Павликени” спечели заслужена победа над „Янтра” (Габрово) с 1:0, макар тя да дойде чак в 85-ата минута. Автор на победното попадение бе резервата Светлин Стоянов.

По-равностойна бе първата част, когато положения за гол, и то по-чисти, имаха гостите. В 10-ата минута удар на Светлин Иванов от малък ъгъл беше изчистен от голлинията, а в края на полувремето Николай Банов на два пъти стреля опасно при контраатаки на „Янтра“. В първата ситуация топката мина на сантиметри от вратата, а във втората силният шут на Банов се отби от напречната греда. Павликенчани залагаха предимно на центрирания, които бяха обирани от младия вратар Християн Василев, а два удара на Димитър Кушев профучаха покрай гредите.

През второто полувреме ОФК „Павликени” натисна здраво и пред вратата на габровци закипя, но стражът Християн Василев, син на известния вратар Илиян Василев, пази много силно. Той излизаше навреме при центриранията, а на няколко пъти изби опасни удари под напречната греда. Отново най-много възможности имаше пред Кушев.

Габровската „крепост” падна в 85-ата минута, след късо изпълнение на корнер и центриране, при което Василев изби топката напред, но тя попадна у Светлин Стоянов, който я прати в мрежата – 1:0. В самия край Христо Минчев от гостите бе оставен непокрит на 2-3 метра от вратата, но ударът му с глава бе неточен.