Начало Новини Криминална хроника Изверги подпалиха 47-годишен в Павликени

Изверги подпалиха 47-годишен в Павликени

296

47-годишен мъж от Павликени беше запален и захвърлен на тротоара в безпомощно състояние.

По предварителна информация мъжът на име Георги системно е подлаган на тормоз от своите съграждани. Случката, разиграла се преди дни, е само една от многото, но този път последиците са много тежки.

Според запознати до сегашното посегателство се стигнало след запой на компанията. Предполагаемият подпалвач също е пострадал от пламъците.

Самият Георги е с 35 % изгаряния, настанен е за лечение в “Пирогов”, където е преминал успешно 2 операции. След проведените хирургически интервенции той е с големи шансове за възстановяване.

Оказало се обаче, че пострадалият не е бил здравно осигурен. Двама бизнесмени от града обаче, пожелали анонимност, са платили сумата на осигуровките за пет години назад.

Междувременно в Павликени започна кампания по набирането на средства за лечението и възстановяването на пострадалия мъж. Само за няколко дни беше събраната сумата от 1822,50 лв. На 10 май 350 лв. от тях ще бъдат преведени на “Пирогов” за лечението на Георги.