Начало Спорт Футбол ОФК „Павликени“ загуби във Видин с гол директно от корнер

ОФК „Павликени“ загуби във Видин с гол директно от корнер

1365

С попадение директно от ъглов удар на резервата Георги Илиев „Бдин“ излъга във Видин състава на ОФК „Павликени“ и взе победата с 1:0 на старта на първенството в Северозападната „В“ група. Малшанс лиши павликенчани от възможността да си тръгнат поне с точка от далечната дестинация.

„Бяхме по-свежият отбор на терена и стояхме по-добре игрово, въпрекси че потувахме шест часа до Видин. Домакините почти нямаха удар във вратата ни, вкараха ни гола директно от корнер. Още до почивката ние имахме две-три ситуации. Денчо Шипкалиев пропусна от удобна позиция, Цветомир Додуров стреля отблизо силно, но неточно, пред Димитър Кушев също имаше ситуация“, заяви старши треньорът Петков.

В 50-ата минута резервата на домакините Георги Илиев завъртя топката директно от корнер в мрежата на „Павликени“ за 1:0. Играчите на Петков потъсриха промяна, но „Бдин“ затвори играта и удържа минималната си преднина.

„Доволен съм от представянето на отбора, нямам забележки, жалкото е само, че не взехме поне точка, а напълно заслужавахме”, добави Петков. Съставът на павликенския тим вече е сглобен, заяви старши треньорът. Може да дойдат още двама футболисти.

В края на тази седмица за неговите играчи обаче ще бъде доста натоварено. В четвъртък ОФК „Павликени“ заминава за приятелски мачове в Румъния в побратимения град Болдещи. Тимът ще играе две срещи в петък и събота, след което се прибира у дома. Още в неделя обаче е първото му домакинство срещу „Ботев“ (Козлодуй), което няма как да бъде отложено. Така отборът ще трябва да изиграе три мача за три поредни дни.

ОФК Павликени“: Пламен Христанов, Тодор Чирпанов, Илиян Иванов, Калоян Калчев (72 Михайлов), Димитър Димитров, Цветомир Додуров, Денчо Шипкалиев, Светлин Симеонов, Димитър Цонев, Димитър Кушев, Калоян Киров.