Начало Спорт Футбол Стефан Гинчев с два гола за решителния успех на ОФК „Павликени“

Стефан Гинчев с два гола за решителния успех на ОФК „Павликени“

860

Отборът на ОФК „Павликени“ не пожали гостите от Полски Тръмбеш и нанасяйки им тежка загуба с 6:0, ги закотви на дъното в класирането. Преди почивката „Янтра“ оказа стабилна съпротива, но след нея рухна. Стефан Гинчев откри резултата от пряк свободен удар в 24-тата минута. В 35-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Ростислав Узунов получи червен картон за груба игра.

Никола Какамъков покачи на 2:0 в 63-тата минута, след като преди това вратарят на гостите Радослав Рашков спаси два последователни изстрела. Третият гол във вратата на тръмбешчани бе дело на халфа Йордан Петев. Полузащитникът заходи между двама бранители и стреля в обратния ъгъл в 73-тата минута. Стефан Гинчев се разписа за втори път в мача, завършвайки хубава комбинация за 4:0, само 120 секунди по-късно. Пламен Илиев елиминира съпротивата на Рашков в 85-ата минута за 5:0, останал сам срещу него. Окончателното 6:0 бе дело на Кристиян Райчев в последните секунди на редовното време, довкарал топката с глава при поредния набег на домакините към вратата на гостите.

„Изиграхме добър мач, към който подходихме много сериозно. Целта ни бе да опровергаем слуховете, които се носеха през цялата седмица, и мисля, че го направихме. Гостите играха много грубо преди почивката, но след нея ни отстъпваха значително физически“, заяви Димитър Тодоров, старши треньор на павликенчани.