Иманяри си харесаха село край Павликени.
Търсачите на богатства отскоро активизирали дейността си в района на село Върбовка. Местните жители разказват, че често в селото има хора от други краища на България, които обикалят с карти и металотърсачи. Привлекателни за тях са околните територии, върху които някога е минавал основен римски път. Трасето свързвало Античния керамичен център край Павликени и големия за времето си град Никополис ад Иструм.
Край Върбовка се намира и могила, известна като Светилището на Диана – римската богиня на лова.
Иманярите са най-активни в местността „Косматица”, където съществувала римска наблюдателна кула и отбранително съоръжение, както и в пълната с карстови пещери зона „Конски дол”. Често се обръщали за съдействие към по-възрастните хора, които познават отлично района. Златотърсачите плащали щедро за развеждане из потайностите в Павликенско.
Иманярските си харесали Върбовка след като в средите им се заговорило как край селото е намерена сребърна статуетка на богиня Диана. Историята гласи, че монументът бил открит в местността Косматица преди няколко години и бързо бил продаден в чужбина за 20,000 евро.
Историци и археолози от Велико Търново споделят, че районът край Павликени винаги е бил привлекателен за иманярите. Всички села от общината са изградени върху основите на стари антични селища. В землищата им има останки от антични сгради, архитектурни паметници, а керамичните фрагменти могат да се събират на много места след всяка по-дълбока оран. Археологическите проучвания са правени само в района на Античния керамичен център в Павликени.